Zdrowie i Uroda

Jak zacząć pić wodę?

Istnieje wiele sposobów, aby zacząć pić wodę, a zazwyczaj najłatwiejszy jest najlepszy. Jeśli chcesz zmienić swoją poranną rutynę, spróbuj ustawić alarm wcześniej niż zwykle, dzięki czemu będziesz miał czas na ten prosty nawyk przed pracą. Innym pomysłem byłoby trzymanie szklanki wody przy biurku, aby była dostępna, gdy potrzebujesz napoju, aby pozostać nawodnionym w ciągu dnia.

Najprostszym sposobem na wyrobienie sobie nawyku picia wody jest również umieszczenie jej w pojemniku, który zabieramy ze sobą wszędzie. Warto upewnić się, że zawsze jest pełna butelka w samochodzie i druga w torbie. To łatwiejsze niż próba pamiętania o napełnieniu szklanki w domu lub w pracy. Kiedy twoja butelka z wodą jest pusta (lub bliska), napełnij ją i powtarzaj przez cały dzień. Jeśli masz infuzor, możesz również dodać owoce lub zioła dla smaku.

Kolejna wskazówka: Upewnij się, że nie mylisz pragnienia z głodem . Pragnienie jest spowodowane odwodnieniem, a głód jest spowodowany brakiem wystarczającej ilości białka lub tłuszczu w diecie. Możesz być zaskoczony, jak często czujesz, że jesteś głodny, kiedy wszystko, czego naprawdę potrzebowałeś, to napój!

Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie https://familysports.pl/ .