Życie i Styl

Jak zabezpieczyć swój dom?

Dom jest miejscem, w którym czujemy swobodę i poczucie prywatności, dlatego warto zadbać o jego bezpieczeństwo. Jak tego jednak dokonać i na czym najbardziej należy się skupić? Te oraz inne porady, znajdziesz na stronie https://calmmy.pl/ .

Pomysły na zabezpieczenie domu

  1. System alarmowy – Możesz pobrać aplikację na swój telefon i włączyć/wyłączyć swój alarm. Możesz go również uzbroić lub rozbroić, gdy jesteś w domu lub poza nim.
  2. Kamery – Oprócz szybkiego złapania potencjalnego włamywacza, będą one go również odstraszały. Jeżeli nie chcecie kupować prawdziwych, zawsze do wyboru jest  również atrapa, która wygląda identycznie jak ta prawdziwa.

Porady

  1. Nie zostawiaj żadnych wartościowych przedmiotów na widoku.
  2. Upewnij się, że zamykasz wszystkie drzwi i okna, nawet jeśli myślisz, że nikogo nie ma w domu; szczególnie w nocy! To naprawdę pomaga zapobiec włamywaczom w łatwym wejściu przez drzwi lub okno.
  3. Rozważ umieszczenie krat w oknach, jeśli mieszkasz w mieście o wysokim wskaźniku przestępczości, ale upewnij się, że nie blokujesz okna zbyt mocno, ponieważ trudniej jest uciec w ten sposób, jeśli jest pożar wewnątrz lub na zewnątrz domu/mieszkania.
  4. Jeśli wyjeżdżasz na wakacje i zostawiasz swój dom bez opieki, upewnij się, że ktoś przychodzi codziennie lub dwa razy w tym czasie, aby sprawdzić go na wszelki wypadek, gdyby coś złego stało się podczas twojej nieobecności (np. pożar). To może uratować twoje rzeczy i zapobiec przykrym wypadkom.