Nauka

Czym jest kurs kwalifikowanej pierwszej pomocy?

Zastanawiasz się nad kursem kwalifikowanej pierwszej pomocy? Sprawdź, czym się charakteryzuje i jakie są jego główne cele. W tym krótkim poradniku znajdziesz wszystkie najważniejsze informacje.

 

Co różni KPP od zwyczajnego szkolenia?

 

W przeciwieństwie do wielu form nauki pierwszej pomocy kurs kwalifikowanej pierwszej pomocy realizowany jest zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 19 marca 2007 r. W praktyce oznacza to bardzo dobre przygotowanie do pełnienia obowiązków ratownika medycznego.

 

Najlepiej udać się na kurs do sprawdzonego punktu. Wystarczy sięgnąć po rozwiązanie – szkolenia pierwsza pomoc Poznań. Taką usługę oferuje firma Med-Luk. To doskonała propozycja dla wszystkich zawodowych ratowników.

 

Cel i program kursu

 

Celem szkolenia jest przygotowanie ratowników z jednostek współpracujących z systemem Państwowego Ratownictwa Medycznego do działania w zakresie akcji ratowniczych, a szczególnie – udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom, których dotyczy nagłe zagrożenie życia lub zdrowia.

 

Program szkolenia w firmie Med-Luk obejmuje 41 godzin zajęć praktycznych i 25 godzin zajęć teoretycznych. Podczas kursu można dowiedzieć się wszystkiego na temat resuscytacji krążeniowo-oddechowej, postępowania przy urazach mechanicznych, taktyce działań ratowniczych oraz wszystkich innych aspektach, które mogą ratować życie i zdrowie. Przekonało się o tym wielu ratowników, którzy dziś wykorzystują zdobytą wiedzę podczas codziennej pracy.