Nauka

Czym jest Google Analytics?

Google Analytics to darmowa usługa oferowana przez Google, która pozwala właścicielom witryn na śledzenie aktywności na ich stronie. Aby zacząć, musisz najpierw zarejestrować się w usłudze.

Gdzie mogę się zarejestrować?

Istnieje kilka sposobów na zarejestrowanie się w Google Analytics. Możesz skorzystać z witryny Google Analytics, lub możesz użyć istniejącego konta Gmail. Wybór należy do Ciebie, ale ja polecałbym założenie konta poprzez konto Gmail. Dlaczego? Jeśli masz wiele stron, które chcesz śledzić, nie będziesz musiał za każdym razem ustawiać innego loginu; będziesz mógł zarządzać wszystkimi swoimi stronami z jednego miejsca!

Jak się zarejestrować?

Jeśli przejdziesz bezpośrednio do strony Google Analytics, przejdziesz przez proces rozpoczęcia rejestracji. Proces jest prosty i zajmuje tylko kilka minut! Zanim jednak zaczniemy, porozmawiajmy o tym, jakich informacji potrzebujesz, zanim zaczniesz (i pamiętaj – jeśli używasz swojego konta Gmail, te informacje powinny być już na wyciągnięcie ręki).

Po pierwsze: Adres Twojej strony. Aby rozpocząć pracę z Google Analytics, musisz znać adres strony internetowej dla każdej witryny, którą chcesz śledzić! Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie https://medialis.pl/ .