Zdrowie i Uroda

Czy warto zażywać suplementy?

Przyjmowanie suplementów może sprawić, że poczujesz, że robisz coś dla poprawy swojego zdrowia. Ale czy rzeczywiście warto?

W niektórych przypadkach tak! Suplementy mogą być świetnym sposobem na uzyskanie witamin i minerałów, których Twoja dieta może nie dostarczać w wystarczającej ilości. Nie ma powodu, aby myśleć, że tylko dlatego, że pokarmy, które jesz są pożywne, są one również doskonałe w ich odżywczym przekazie. Na przykład szpinak może być bogaty w witaminę C i białko, ale zbyt duża jego ilość może spowodować powstanie szczawianowych kamieni nerkowych, jeśli nie będziesz ostrożny. Suplementy mogą być również sposobem na uzyskanie większej ilości tego, co jest już w żywności – jeśli Twoja dieta jest uboga w witaminę B-12, uzupełnianie jej w postaci tabletek lub płynów może pomóc Ci osiągnąć odpowiednie dzienne spożycie (ADI) dla tego składnika.

Innym dobrym zastosowaniem suplementów jest sytuacja, gdy nie jesteś w stanie uzyskać wystarczającej ilości składników odżywczych z pożywienia. Na przykład, ktoś z zaburzeniami trawienia, kto ma trudności z przyswajaniem składników odżywczych z pożywienia, może skorzystać z przyjmowania suplementu wraz z resztą diety.

Jednak wiele osób przyjmuje suplementy nie będąc świadomym, czy naprawdę ich potrzebują lub ile powinni przyjmować. W rzeczywistości, wiele osób nawet nie wie, co spożywa! Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie https://sporttaker.pl/ .