Zdrowie i Uroda

Z czym łączyć brokatowe cienie do oczu?

Najlepszym sposobem na maksymalne wykorzystanie brokatowego cienia do powiek jest użycie go w prostym, czystym i minimalistycznym makijażu oka. Możesz użyć tylko jednego cienia lub połączyć ze sobą dwa, lub trzy. Najważniejsze, abyś nie przesadziła.

Dobrym pomysłem jest nałożenie najpierw matowego koloru bazowego, a następnie cieni błyszczących lub brokatowych. Jeśli chcesz dodać głębi i wymiaru, spróbuj użyć ciemniejszych odcieni na linii rzęs i podkreślić je jasnymi kolorami, takimi jak biały lub szampański. Na makeupio.pl znajdziesz jeszcze więcej porad kosmetycznych! 

Aby uzyskać jeszcze bardziej dramatyczny wygląd, możesz użyć czarnego eyelinera i tuszu do rzęs. Brokatowe cienie do powiek możesz łączyć z każdym rodzajem makijażu. Jeśli jednak szukasz konkretnego stylu, poniżej znajdziesz kilka przykładów:

Minimalistyczny

Minimalistyczny wygląd jest łatwy do osiągnięcia przy użyciu palety cieni do powiek w neutralnych odcieniach i odrobiny brokatu. Wybierz odpowiedni odcień koloru bazowego i nałóż go na całą powiekę. Następnie wybierz błyszczący lub mieniący się odcień i nałóż go w wewnętrznym kąciku oka, lub na dolnej linii rzęs.

Błyskotliwy blask

Jeżeli chcesz w pełni wykorzystać możliwości błyszczących cieni do powiek, wybierz dwa różne odcienie złota, srebra i brązu z palety cieni do powiek, takiej jak Urban Decay Naked Palette lub Too Faced Chocolate Bar Palette. Najpierw nałóż jaśniejszy odcień, a następnie ciemniejszy, aby uzyskać bardziej dramatyczny efekt. Możesz również dodać trochę czarnego eyelinera, aby uzyskać efekt tlącej się skóry.