Nauka

Największe zwierzęta na świecie

Kiedy jesteś na safari i widzisz żyrafę, słonia lub hipopotama, czy kiedykolwiek zatrzymałeś się, aby zastanowić się, jak te zwierzęta porównują się ze sobą pod względem wielkości? I które z nich jest największe? Więcej podobnych informacji znajdziesz na stronie https://brainboss.pl/ .

Największym zwierzęciem na świecie jest wieloryb błękitny. Mając 100 stóp długości i 200 ton, jest największym ze wszystkich ssaków. Drugim co do wielkości zwierzęciem jest wieloryb płetwiasty, który może dorastać do 85 stóp długości i ważyć do 70 ton. Choć wyglądają podobnie, ich dieta jest zupełnie inna – wieloryby błękitne żywią się krylem, a płetwale planktonem. Trzecim co do wielkości ssakiem jest wieloryb spermacetowy, który może osiągnąć 60 stóp długości i ważyć do 45 ton. Dieta spermacetów składa się głównie z kalmarów i ryb. Poza tymi trzema gatunkami istnieje wiele innych dużych zwierząt, które są zbliżone wielkością: żyrafy (czwarte co do wielkości), słonie (piąte co do wielkości), hipopotamy (szóste co do wielkości), afrykańskie słonie płetwonogie (siódme co do wielkości) i wieloryby garbate (ósme co do wielkości).

Wielkość żyjących zwierząt nie ogranicza się do ssaków – jak być może wiesz, jeśli widziałeś ,,Szczęki” lub większość filmów przyrodniczych, niektóre ryby mogą rosnąć dość duże.