Nauka

Jak prawidłowo pielęgnować storczyki?

Storczyki należą do najpopularniejszych roślin kwitnących, ale wiele osób nie wie, jak prawidłowo o nie dbać. Jako jedne z najstarszych istniejących kwiatów, orchidee były uprawiane przez wieki, a ich delikatne piękno nadal jest ulubionym zajęciem ogrodników i dekoratorów wnętrz. Jeśli jesteś zainteresowany uprawą własnych storczyków, oto co musisz wiedzieć o ich właściwej pielęgnacji.

Podstawy orchidei

Storczyki występują w różnych kształtach, rozmiarach i kolorach – obecnie na świecie znanych jest ponad 20 000 różnych gatunków. Mogą rosnąć w prawie każdym środowisku, o ile jest ono ciepłe i wilgotne, więc są świetnymi roślinami domowymi. Zwykle pozostają stosunkowo małe (dorastają do 30cm wysokości), co czyni je idealnymi na biurka lub blaty, które nie są dobrze przystosowane do większych roślin. Kwiaty orchidei trwają zazwyczaj kilka tygodni zanim zwiędną i obumrą – niektóre odmiany żyją nawet dłużej.

Wymagania świetlne orchidei

Pierwszym krokiem do właściwej pielęgnacji storczyka jest zapewnienie mu odpowiedniej ilości światła. Większość odmian preferuje jasne, ale pośrednie światło słoneczne – umieszczenie ich przy oknie wystarczy, aby zapewnić im szczęście w miesiącach zimowych, gdy dni są najkrótsze. Więcej o pielęgnacji roślin znajdziesz na stronie https://jakspokojnie.pl/ .