Życie i Styl

Jak przygotować mieszkanie na przyjęcie królika?

Króliki to bardzo czyste zwierzęta. Nie zrobią bałaganu w Twoim domu, ale będą gryźć rzeczy, których nie powinny. Możesz temu zapobiec zapewniając królikowi mnóstwo zabawek i rzeczy do gryzienia.

Klatka

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to zdobyć odpowiednią klatkę dla swojego królika. Ponieważ króliki są bardzo aktywne i zabawne, chcesz czegoś, co jest wystarczająco duże, aby mogły skakać, ale nie tak duże, że trudno im się w niej poruszać. Powinno mieć również dużo miejsca na zabawki i siano, aby Twój królik nie nudził się łatwo.

Króliki lubią widzieć swoje otoczenie, kiedy są poza klatką, więc spróbuj umieścić kilka ramp po bokach klatki, aby mogły się na nią wspiąć, jeśli chcą lepiej widzieć pokój.

Zabawki i przekąski

Powinieneś również mieć kilka zabawek i smakołyków dostępnych w swoim mieszkaniu, kiedy przyniesiesz do domu swojego nowego królika. Najlepszym rodzajem zabawek są te zrobione specjalnie dla królików; te zazwyczaj mają małe dzwonki przymocowane do nich lub coś innego, co robi hałas podczas poruszania się, aby utrzymać króliki czujne i zaangażowane podczas zabawy z nimi.

Ściółka i kuweta

Będziesz również potrzebował kuwety i trociny dla królika. Istnieje wiele różnych rodzajów ściółki, które można wykorzystać, ale większość ludzi woli używać wiórów sosnowych, ponieważ są one miękkie i chłonne. 

Najlepszy typ kuwety to taki, który ma dwie komory, tak aby Twój królik mógł pójść do toalety w jednej, a następnie przeskoczyć na drugą stronę, aby napić się wody. Powinieneś mieć również dostępną szczotkę, abyś mógł go wyczesać.