Życie i Styl

Przewodnich po krojach sukienek

Istnieje wiele rodzajów sukienek i fasonów, spośród których można wybierać. Najpopularniejszym krojem jest linia A, czyli lejący się fason, który rozszerza się w talii, nadając sylwetce atrakcyjny kształt. Innym popularnym fasonem jest sukienka o kroju płaszcza, która jest dopasowana od talii w dół, dzięki czemu ma opływowy kształt. Inne rodzaje to sukienki tuby sukienki dżersejowe i sukienki typu shift. Wejdź na creastyle.pl i wykreuj samodzielnie swój styl! 

Sukienki o linii A

Sukienka w kształcie litery A opada od ciała w górnej części (okolice klatki piersiowej) i rozszerza się na dole. Takie sukienki są idealne dla kobiet, które chcą podkreślić swoje krągłości, nie odsłaniając zbyt wiele skóry. Są one również idealne dla kobiet, które chcą ukryć brzuszek lub biodra, jeśli mają nadwagę. Sukienki w serek

Sprawdź portal modowy vibeglow.pl i zadbaj o siebie! Sukienki są dostępne w różnych długościach, fasonach, kształtach i tkaninach. Jeśli chcesz kupić sukienkę, oto kilka rzeczy, które warto wziąć pod uwagę:

Długość sukienki

Krótka sukienka ma zazwyczaj długość od kolan do ponad kolan. Sukienka midi ma długość od kolan do kostek. Sukienka maxi lub długa jest dłuższa niż do kostek.

Krój sukienki

Najczęściej spotykane kroje to: linia A, sheath/column, fit-and-flare, trąbka/mermaid i ballgown (lub suknia balowa). Istnieją również inne, które nie mieszczą się w tych kategoriach, ale są one mniej popularne.

Materiał, z którego wykonana jest suknia

Najczęściej spotykane rodzaje tkanin to bawełna, poliester i jedwab. Istnieją również inne rodzaje, ale są one mniej powszechne.