Kuchnia

Trzy oryginalne pomysły na płytki do kuchni w stylu retro

Uwielbiasz wnętrza urządzone w stylu retro i planujesz wkrótce rozpocząć remont kuchni? W takim razie w projekcie pomieszczenia nie może zabraknąć niebanalnych kafelek, których design będzie nawiązywać do kuchennych aranżacji wnętrz z wybranej przez ciebie epoki. Sprawdź, jakie motywy płytek będą strzałem w dziesiątkę w kuchni retro.

 

Płytki jodełka

Podłoga w jodełkę w połączeniu z odpowiednim wyposażeniem i dekoracjami może pomóc przenieść się na chwilę do okresu PRL-u. Charakterystyczny wzór z ułożonych pod kątem klepek znów jest hitem i doczekał się świetnych kafelek imitujących drewniany parkiet. Na dodatek na takie płytki promocje Warszawa i inne miasta w Polsce organizują niemal bez przerwy.

 

Płytki szachownica

Biało-czarne płytki, które przypominają szachownicę, to nieodłączny element kuchni inspirowanej amerykańskimi wnętrzami z lat 50. XX wieku. Tak wyrazista podłoga może skutecznie odciągnąć uwagę od drobnych niedociągnięć czy zabrudzeń. Ponadto jest w stanie ożywić dosłownie każde pomieszczenie. Ciekawą opcją do kuchni retro może być też wybranie płytek z delikatnym efektem postarzenia.

 

Płytki lastryko

Lastryko oryginalnie jest betonowym podłożem z charakterystycznymi kolorowymi drobinkami. W okresie PRL-u ten materiał cieszył się ogromną popularnością. Obecnie znów jest modny i z pewnością będzie świetnym uzupełnieniem kuchni retro. W ofercie sklepu online Euro-Ceramika czeka szeroki wybór płytek imitujących lastryko. Takie kafelki niemal do złudzenia przypominają prawdziwy materiał.