Aktualności

Ozonowanie łódź

Ozon jest naturalnie tworzony w atmosferze, ale w dużych dawkach może być niebezpieczny dla ludzi. Jeśli chodzi o ozonowanie Łódź jest miastem, gdzie ozon jest jednak jednym z najskuteczniejszych dostępnych środków czyszczących w walce z pleśnią, bakteriami, grzybami, wirusami i alergenami, w tym sierścią zwierząt domowych. Jest on wytwarzany poprzez przepuszczanie prądu elektrycznego przez tlen. Właściwości oczyszczające ozonu zostały odkryte na początku XX wieku przez naukowców poszukujących zamiennika dla chlorofluorowęglowodorów (CFC), które były powszechnie stosowane jako czynniki chłodnicze oraz w aerozolach.

Ozon może być produkowany w małych ilościach w warunkach laboratoryjnych, ale tworzenie go w większych ilościach wymaga specjalnego sprzętu. Obecnie generatory ozonu, czyli ozonatory, są używane w wielu domach i firmach. Korzyści płynących z ozonowania pomieszczeń jest wiele. Może ono zabijać wirusy i bakterie, w tym kilka rodzajów pleśni. Może sterylizować powierzchnie, zabijać bakterie, kontrolować zapachy i dezynfekować powietrze. Ponadto, ozon może być bezpiecznie stosowany w otoczeniu dzieci i zwierząt domowych. Wybierając ozonowanie Łódź w odpowiednich warunkach nie będzie miastem, gdzie odczujemy dolegliwości w wyniku kontaktu z ozonem, ponieważ po wejściu do pomieszczenia już go tam nie będzie.

Podczas czyszczenia, ozon jest dostarczany do skażonego obszaru w postaci gazu lub mgły. Ozon jest następnie aktywowany przez ciepło lub światło ultrafioletowe. Niszczy zanieczyszczenia, a gaz lub mgiełka są wydalane z powietrzem. Wybór odpowiedniego generatora ozonu zależy od tego, jak duży jest to obszar i jak często jest on używany. Generatory ozonu są zasilane albo energią elektryczną albo propanem.