Aktualności

Jaka woliera dla papug sprawdzi się najlepiej?

Woliera niezwykle wielokrotnie jest wykorzystywana jako opcja dla klatki. Nierzadko wybierają ją zawodowi hodowcy ptaków, chociaż jeszcze powszechniej można ją zobaczyć również w domach amatorów. Należałoby wiedzieć, jaka woliera dla ptaków będzie najdoskonalsza. Wolierą można określić niezwykle ogromną klatkę, jaka przypomina w zasadzie większy wybieg dla ptaków. Niezwykle wielokrotnie przedstawia ona także środowisko ekologiczne ptaków dzięki specjalnie dopasowanym zabawkom oraz odmiennym urządzeniom. Woliery to przede wszystkim niezwykle funkcjonalne wyjście.

Woliera dla papug – co to?

Woliera jest to specjalna, wielka klatka czy zupełnie osobne wnętrze / przestrzeń, gdzie żyć mogą ptaki w podobnych do normalnego miejscu warunkach. W wolierze ptaki korzystać mogą nie jedynie ze świeżego powietrza, jednak również rozmaitych gadżetów przedstawiających ich środowisko – drabinek, sznurów, drążków lub pozostałych składników. Woliera dla ptaków jest większa aniżeli standardowa klatka – gwarantując tymże samym latanie ptakom.

Wielkość woliery

Już na samym starcie potrzebne jest podkreślenie, iż woliera dla papug z założenia musi mieć taką wielkość, by ptaki w niej umiejscowione mogły się po niej wolno przemieszczań – również latając. Z tego względu nie sprawdzi się tu naturalna siatka ogrodzeniowa, jaka dostępna jest w tradycyjnych kształtach – będzie wymagało to sztukowania przestrzeni ścian woliery, natomiast tymże samym będzie to oddziaływało na obniżenie się jej stylistyki. Tak jak również w wypadku siatek na krety, tak również w wypadku siatek na ściany woliery należy zwrócić specjalną uwagę na wielkość oczka – najpopularniejszym wyjściem jest siatka sześciokątna o oczku 20 milimetrów.