Biznes

Jak dbać o swoją drukarkę?

Po spędzeniu czasu na podjęciu decyzji o wyborze odpowiedniej drukarki, chcesz zadbać o nią jeszcze bardziej niż o swój samochód będący codziennym kierowcą. Jeśli jesteś osobą często podróżującą, możesz również szukać drukarki, która ma kompaktowe rozmiary i jest energooszczędna, dzięki czemu możesz również zaoszczędzić miejsce i energię elektryczną w swoim bagażu.

 

Aby zapewnić, że Twoja drukarka będzie działać dłużej, oto kilka prostych wskazówek, których możesz chcieć przestrzegać:

 

1.) Zawsze używaj oryginalnych lub kompatybilnych wkładów atramentowych- Generyczne wkłady mogą działać początkowo, ale spowodują stres dla wewnętrznych części drukarki, co może spowodować nieprawidłowe działanie po pewnym czasie.

 

2.) Nigdy nie potrząsaj wkładem przed jego zainstalowaniem – Spowoduje to powstanie pęcherzyków powietrza, które utrudnią prawidłowe funkcjonowanie.

 

3.) Nigdy nie dotykaj styków w kolorze miedzi ani dysz atramentu – Są to delikatne elementy i dotknięcie ich może spowodować uszkodzenie.

 

4.) Unikaj niepotrzebnego otwierania lub zamykania karetki drukującej – Może to spowodować uszkodzenie systemu przekładni pasowej wewnątrz drukarki.

 

5.) Nigdy nie kładź otwartego wkładu na płasko – Wkład musi być trzymany w pozycji pionowej, gdy nie jest używany, aby tusz nie wyciekał.

 

6.) Nigdy nie używaj środków czyszczących innych niż zalecane przez producenta

Dowiedz się więcej: printure.pl