Biznes

Gdzie czytać wiadomości ze świata?

Istnieje wiele miejsc do czytania wiadomości o świecie, ale najwygodniejszym miejscem do rozpoczęcia jest z dużymi nazwiskami. The New York Times ma naprawdę świetną sekcję poświęconą wiadomościom o świecie. Mają główną historię i wiele innych historii, które są zorganizowane w taki sposób, że łatwo znaleźć tematy, które Cię interesują. Na swojej stronie internetowej mają również interaktywną mapę, na której można powiększyć obszary zainteresowania i uzyskać więcej informacji o tym, co się tam dzieje. Strona BBC News ma również bardzo dobrą sekcję wiadomości ze świata. Reuters jest kolejnym dobrym źródłem wiadomości ze świata. Wszystkie trzy z tych źródeł dają możliwość czytania w tekście lub słuchania historii jako podcastów.

Kiedyś zaczynałem dzień od strony internetowej New York Timesa, ale ostatnio zauważyłem, że brakuje mi wiadomości. Problemem jest to, że nie mogę zdecydować, co powinienem przeczytać. Istnieje tak wiele różnych źródeł wiadomości tam, i wszystkie mają różne nachylenie na rzeczy. Nie wiem nawet, od czego zacząć, jeśli chodzi o sprawy globalne.

Próbowałam śledzić więcej niż jedno źródło wiadomości, ale wtedy czułam się przytłoczona informacjami pochodzącymi z wielu źródeł. A ponieważ każda strona ma innych autorów, każda strona ma też nieco inny styl pisania, co sprawia, że czytanie ich wszystkich naraz jest uciążliwe.

Innym problemem z poleganiem na wielu źródłach wiadomości jest to, że trudniej jest uzyskać nieskażoną perspektywę na to, jak wydarzenia są przedstawiane w różnych miejscach. Jeśli czytam tylko jedno źródło, jak BBC czy New York Times, to mam dobre rozeznanie w tym, jak inni dziennikarze relacjonują wydarzenia w sąsiednich krajach. Ale jeśli czytam CNN, Al Jazeerę i Sky News, to trochę trudniej powiedzieć, jak ma wyglądać szerszy obraz.

Zobacz więcej intely.pl