Aktualności

Gastroskopia weterynaryjna, czyli jak wygląda zabieg gastroskopii u psa i kota?

Źródło: https://wetgliwice.pl/

Gastroskopia weterynaryjna w Gliwicach

Gastroskopia weterynaryjna u psa i kota to zabieg wchodzący w skład badań endoskopowych, które pozwalając na dokładne oględziny wnętrza układu pokarmowego, układu oddechowego czy układu rozrodczego zwierzaka w celu ustalenia przyczyn różnego rodzaju schorzeń. Dzięki możliwości wprowadzenia do organizmu urządzenia nazywanego wideoendoskopem lub fiberoskopem, lekarz weterynarii jest w stanie dostrzec wszelkie niepokojące zmiany w budowie i strukturze tkanek dwunastnicy, żołądka, jam nosowych, tchawicy, oskrzeli, pochwy czy jelit. Jeśli twój pupil połknął ulubioną zabawkę, przewlekłe wymiotuje, kaszle czy kicha, nie zwlekaj i odwiedź Gliwicką Klinikę Weterynaryjną – dzięki endoskopii pomożemy zdiagnozować i wyleczyć Twojego pupila!

Twój zwierzak potrzebuje badań układu pokarmowego? Zabierz go na gastroskopię w Gliwickiej Klinice Weterynaryjnej!

Przyczyn, dla których Twój ukochany pies lub kot powinien przejść zabieg gastroskopii weterynaryjnej, może być naprawdę wiele. Od podejrzenia, że w jego żołądku pojawiło się zagrażające zdrowiu ciało obce, poprzez przypuszczenia o wystąpieniu zmian nowotworowych aż do realnej potrzeby zlokalizowania wewnętrznego krwawienia, np. z wrzodów.

Jeśli więc masz podejrzenie, że warto sprawdzić, co dzieje się w układzie pokarmowym Twojego pupila, nie zwlekaj i zabierz go do Gliwickiej Kliniki Weterynaryjnej. Na miejscu zespół wykwalifikowanych lekarzy weterynarii będzie w stanie przeprowadzić zabieg w pewny i bezpieczny sposób, dbając o najwyższy poziom komfortu zarówno zwierzęcia, jak i jego właściciela.