Aktualności

Rozwiązania dla domów o powierzchni 35m2

W dzisiejszych czasach, kiedy ceny nieruchomości rosną w zawrotnym tempie, coraz więcej osób decyduje się na zakup domów o mniejszej powierzchni. Dom o powierzchni 35m2 to wyzwanie, ale również ogromne możliwości. W tym artykule przedstawimy Ci kilka rozwiązań, które pozwolą wykorzystać maksimum przestrzeni w takim domu.

Pierwszym rozwiązaniem jest odpowiednie zaplanowanie wnętrza. Wykorzystaj każdy kącik i korzystaj z rozwiązań wielofunkcyjnych. Zamiast tradycyjnej ściany oddzielającej kuchnię od salonu, zastosuj wyspę lub barek, który jednocześnie będzie pełnił funkcję stołu jadalnianego. Zamontuj na ścianach półki i szafki, które pomogą Ci maksymalnie zagospodarować przestrzeń. Pamiętaj także o jasnych kolorach, które optycznie powiększą pomieszczenie.

Wybierz miejsca do przechowywania

Jednym z największych problemów w domach o powierzchni 35m2 jest brak miejsca do przechowywania. Dlatego warto postawić na funkcjonalne meble, które jednocześnie mają skrytki czy szuflady. W przedpokoju możesz zastosować na przykład szafę z lustrem, która oprócz przechowywania odzieży, optycznie powiększy przestrzeń. W salonie zainwestuj w kanapę z pojemnikiem na pościel, a w sypialni zastosuj łóżko z szufladami, w których pomieścisz pościel lub sezonowe ubrania.

Optymalizacja funkcji domu

Aby wykorzystać przestrzeń w domu o powierzchni 35m2, można także zastosować pewne optymalizacje funkcji pomieszczeń. Przykładowo, salon może służyć również jako jadalnia lub strefa do pracy. W sypialni warto zamieścić biurko, które posłuży jako miejsce do pracy lub nauki. Dodatkowo, jeśli masz ogródek, możesz rozwinąć funkcję jadalni lub strefy wypoczynku na zewnątrz. Dzięki tym prostym rozwiązaniom, dom o powierzchni 35m2 może spełniać wiele różnorodnych potrzeb. domy 35m2