Biznes

Na czym polega praca jako wedding planner?

Wedding plannerzy są jak ślubne wróżki. Spełniają marzenia i dbają o to, aby wszystko było perfekcyjne. Każda panna młoda potrzebuje takiej osoby! Sprawdź stronę fashionloop.pl i dowiedz się, co jest aktualnie na czasie! 

Zadaniem wedding plannera jest dopilnowanie, aby wyjątkowy dzień pary młodej przebiegł bez zakłóceń. Wiąże się to z organizacją wszystkich aspektów wesela, od wyboru kwiatów po dopilnowanie, aby w firmie cateringowej nie zabrakło jedzenia.

Jak wygląda praca wedding plannera?

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, jest spotkanie z klientami i ustalenie, czego dokładnie oczekują od swojego wielkiego dnia. Od tego momentu możesz zacząć planować własne pomysły. Oprócz podejmowania decyzji dotyczących miejsca i firmy cateringowej możesz także pomóc w wyborze sukni i kwiatów, a także dopilnować, aby wszystko przebiegło sprawnie w dniu ślubu – od wygrawerowania obrączek po upewnienie się, że we wszystkich toaletach jest wystarczająca liczba rolek!

Planowanie wielkiego dnia

Pierwszym krokiem jest zdobycie jak największej ilości informacji o klientach. Mogą to być ich upodobania i hobby, a nawet rodzaj muzyki, którą lubią. Musisz wiedzieć o nich wszystko, aby móc zaplanować dla nich idealny dzień.

Po uzyskaniu wszystkich tych informacji należy upewnić się, że w dniu imprezy wszystko przebiegnie bez zakłóceń. Upewnij się, że masz wystarczającą liczbę pracowników i że wiedzą oni, co robią. Należy również upewnić się, że wszystko jest na swoim miejscu, zanim goście przybędą do lokalu – np. że krzesła są odpowiednio ustawione lub że sprzęt jest odpowiednio ustawiony (np. oświetlenie). Portal catchlife.pl oferuje wiele ciekawych porad dotyczących stylu życia.