Życie i Styl

Na co zwrócić uwagę przy wyborze damskiego zegarka?

Zegarki ostatnimi czasy pełnią rolę już nie tylko czasomierzy, ale także biżuterii. Wszystko z uwagi na spory wybór designów czy też kolorów. Ważne są zatem zarówno praktyczne aspekty, jak i także ich dopasowania do indywidualnego stylu właścicieli. Na co zwrócić uwagę, kupując zegarek?

Najważniejsze powinny być dla nas kwestie techniczne. Mają one bowiem bardzo duży wpływ na działanie niezawodne zegarka. Na rynku są dostępne modele o przeróżnych mechanizmach. Najprostszy jest mechanizm klasyczny. Obecnie jest on już rzadko spotykany. Są to zegarki nakręcane ręcznie. Nie wymagają one baterii.

Kolejny mechanizm to mechanizm automatyczny. Jego działanie się opiera na klasycznym mechanizmie, jednak jest ustawiany przy pomocy ruchów ręki. Rotor obracający się przy poruszaniu ręką nakręca napędową sprężynę, dzięki czemu wskazówki się poruszają jednostajnie oraz płynnie.

Wyróżniamy także mechanizm kwarcowy. Zegarki, które działają w ten sposób są uznawane za najdokładniejsze. Ruchy wskazówek są uzależnione od samej liczby drgań kryształu kwarcu. Takowe czasomierze wymagają od nas baterii. Na samym końcu wspomnijmy o popularnym ostatnimi czasy mechanizmie elektrycznym. Jest on najczęściej używany przy produkcji sportowych zegarków. Godzina na nich prezentowana jest w liczbowej formie.

Jeśli poszukujemy odpowiedniego zegarka, to polecamy z całego serca zegarek damski Jordan Kerr. Możemy ten zegarek kupić w prezencie, a dana kobieta będzie z pewnością miała szeroki uśmiech na twarzy.