Aktualności

Kosiarka spalinowa

Jeżeli posiadamy spory ogród, w którym dodatkowo mamy duży trawnik, lub po prostu nie mamy czegoś, co traktujemy jak trawnik, ale rośnie na tym terenie trawa, to musimy posiadać kosiarkę. Oczywiście kosiarki są różne, podobnie jak ludzie w różny sposób podchodzą do koszenia oraz do samego faktu posiadania trawnika. Dla jednych trawnik to konieczność, po prostu miejsce, gdzie rośnie trawa, a dla kogoś innego zadbany trawnik może być powodem do dumy, czy wręcz oznaką statusu.

Kosiarka spalinowa, ręczna czy elektryczna

Kosiarek jest obecnie wiele modeli, nie wspominamy tutaj nawet o kosiarkach automatycznych, ponieważ tym warto poświęcić całkowicie osobny temat. Główna różnica pomiędzy kosiarkami to rodzaj napędu. Wyróżniamy zatem kosiarkę spalinową, elektryczną oraz ręczną. Każde z tych rozwiązań ma swoje minusy i zalety.

Kosiarka spalinowa jest zazwyczaj mocniejsza od elektrycznej oraz w zasadzie nie ma co tego parametru porównywać z kosiarką ręczną. Zasadniczo ma też zazwyczaj większe gabaryty, do nawet takich, które mają formę małego traktorka, Dodatkowo kosiarka spalinowa pomoże zostać w zasadzie zabrana wszędzie, gdzie chcemy i o ile mamy paliwo, to możemy z niej korzystać.

Kosiarki elektryczne są przeważnie słabsze i mniejsze. Problematyczny też jest kabel, ponieważ ławo można najechać na niego kosiarką, Jest to problematyczne, ale i niebezpieczne. Kosiarki elektryczne mają jednak jedną wielką zaletę, są zdecydowanie cichsze niż kosiarki spalinowe.

Kosiarki ręczne są najtańsze, najmniej wydajne i najbardziej męczące, więc poleca się je wtedy, kiedy mamy bardzo mało do koszenia. Są również bardzo ciche, bo jak wiadomo, nie mają silnika.