Zdrowie i Uroda

Jak zrobić loki bez lokówki?

Nie masz fryzjera? Nie ma problemu! Wprowadzając kilka prostych zmian w sposobie czesania włosów, możesz stworzyć piękne fale lub loki bez pomocy lokówki. Dzięki tej technice Twoje końcówki nie ulegną zniszczeniu – to ważna zaleta, jeżeli planujesz zachować fryzurę na dłużej niż jeden wieczór.

Aby uzyskać miękkie loki lub plażowe fale, nałóż na wilgotne włosy niewielką ilość pianki do stylizacji. Następnie weź duże pasmo włosów od strony korony i zacznij je owijać wokół średniej wielkości lokówki w kształcie baryłki. Przytrzymaj ją przez około 5 sekund, a następnie puść i pozwól włosom wrócić na miejsce. Używaj mniejszych części włosów, pracując w dół długości głowy, tworząc delikatne fale lub loki, które utrzymają się przez kilka dni.

Jeśli chcesz uzyskać sprężyste pierścienie, zacznij od suchych włosów i lekko spryskaj je sprayem dodającym objętości. Zabezpiecz wszystkie włosy z wyjątkiem jednego centymetra z tyłu głowy gumką i zacznij delikatnie okręcać pasma włosów w przeciwnych kierunkach wokół dwóch palców trzymanych blisko siebie. Podziel włosy na dwie części i lekko je rozłóż, tworząc dwie małe pętle po obu stronach głowy. Pętle upnij spinkami. Sprawdź portal polishly.pl, na którym znajdziesz więcej porad.