Kuchnia

Jak zadbać o dobre posiłki podczas zajętego dnia?

Kiedy wracasz do domu po pracy i spieszysz się, aby przygotować obiad, łatwo jest sięgnąć po mrożoną pizzę lub pudełko makaronu z serem. Jest to szybkie, łatwe i gwarantuje, że nie zajmie ci więcej niż 30 minut, aby przygotować – tym bardziej, jeśli masz dzieci, które nie mogą czekać tak długo!

Ale są to jedne z najgorszych opcji na obiad. Nie tylko mrożona, przetworzona żywność jest ogólnie okropna dla zdrowia, ale także przyczynia się do wielu problemów zdrowotnych: otyłości (która prowadzi do chorób serca i cukrzycy typu 2), złych nawyków żywieniowych, które tworzą pokoleniowe problemy zdrowotne i drogie koszty opieki zdrowotnej.

To nie tylko mrożone posiłki; zdecydowana większość pakowanej żywności przyczynia się do tych problemów. Najlepszy sposób, aby ich uniknąć? Gotuj swoje własne posiłki w domu!

Oto kilka wskazówek dotyczących tworzenia posiłków, które są pyszne, szybkie i zdrowe:

-Zobacz kilka przepisów online (lub w książkach), które oferują proste smaki, które dobrze się ze sobą komponują – i upewnij się, że są to przepisy, które lubisz na tyle, by jeść je regularnie. Jeśli jest to coś, czego nie lubisz, nigdy nie zrobisz tego ponownie.

-Większość ludzi nie docenia tego, ile czasu zajmuje przygotowanie posiłku od podstaw. Jeżeli nie  masz czasu w ciągu dnia, zrób obiad dzień wcześniej po pracy. Gdy wrócisz do domu, będzie już na Ciebie czekał.

-Warto również zadbać o pudełka, które możesz zabrać do pracy, szkoły lub na trening. Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie https://feedfit.pl/ .