Życie i Styl

Jak wyczyścić plamy na dywanie?

Jeśli masz dużo małych dzieci w swoim domu, są szanse, że masz kilka plam na swoim dywanie, które muszą być czyszczone. Teraz, niektóre z plam będzie można oczyścić dosyć łatwo wodą i mydłem, ale inni mogą wymagać coś silniejszego, jak wybielacz.

Aby upewnić się, że używasz odpowiedniego produktu do pracy i nie pogarszasz sprawy, oto kilka kluczowych wskazówek, o których należy pamiętać:

  1. Używaj tylko produktów bez koloru i zapachu. Jeśli masz w domu zwierzęta, może je przyciągnąć zapach nowego środka do czyszczenia dywanów. Nie stosuj żadnych środków chemicznych stworzonych do czyszczenia, gdy są jeszcze w pobliżu; nie chcesz, aby połknęły szkodliwe substancje.
  2. Nigdy nie mieszaj ze sobą roztworów czyszczących. Może to spowodować niekorzystną reakcję chemiczną, potencjalnie uszkadzając dywan i tworząc toksyczne opary.
  3. Nigdy nie wylewaj roztworów czyszczących bezpośrednio na dywan, zwłaszcza jeśli jest on już zabrudzony. Może to spowodować trwałe plamy, które później trudno będzie usunąć. Zamiast tego, wylej go na ręcznik lub ręcznik papierowy, który może wchłonąć większość płynu przed zastosowaniem nacisku na niego w twoim dywanie.

Więcej podobnych porad znajdziesz na stronie https://dobredomowe.pl/ .