Zdrowie i Uroda

Jak stosować samoopalacz?

Samoopalacze to świetny sposób na uzyskanie złocistego blasku bez konieczności opalania się na słońcu. Ich prawidłowe nałożenie może być jednak trudne, ponieważ łatwo przesadzić i w efekcie wyglądać jak pomarańczowy bałagan. Zastosuj się do poniższych wskazówek, aby opalenizna wyglądała naturalnie, a nie sztucznie.

  1. Złuszczaj skórę przed rozpoczęciem opalania. Dzięki temu pozbędziesz się martwych komórek skóry, a samoopalacz będzie lepiej przylegał do skóry.
  2. Najpierw zastosuj krem nawilżający. Pozwoli to uniknąć smug i zapewni równomierny kolor na całej powierzchni.
  3. Nakładając samoopalacz na dłonie i stopy (nie tylko dłonie i podeszwy), używaj rękawicy.
  4. Nie zapominaj o grzbietach dłoni, kostkach, kolanach i łokciach – to częste miejsca, w których ludzie nie zauważają plam podczas opalania!
  5. Po nałożeniu samoopalacza umyj ręce, aby przypadkiem nie przenieść go w inne miejsce na ciele (lub nie pozostawić smug).

Zadbaj o szczegóły

Samoopalacze są łatwe w stosowaniu i można je stosować na kilka różnych sposobów. Oto kilka wskazówek dotyczących nakładania samoopalacza. Przed nałożeniem samoopalacza użyj maty złuszczającej, takiej jak mata do ciała St. Tropez, aby usunąć martwe komórki skóry. Dzięki temu opalenizna będzie wyglądała bardziej równomiernie i utrzyma się dłużej. Dalsze porady urodowe dostępne są na stronie bellaplace.pl

Nakładając samoopalacz na dłonie i stopy, zawsze zakładaj rękawiczki. Zapobiegnie to powstawaniu plam na dłoniach, których trudno się pozbyć. Podczas nakładania samoopalacza noś stare ubrania i klapki, aby nie poplamić ich produktem lub nie przenieść go na stopy, a później do domu lub samochodu!  Po zakończeniu procesu nakładania samoopalacza zastosuj nawilżający balsam do ciała, aby Twoja skóra pozostała nawilżona w czasie, gdy będzie nabierała koloru opalenizny (około 8 godzin).