Życie i Styl

Jak się ubrać na ślub?

Na pewno już kiedyś padło takie pytanie. Odpowiedź brzmi: to zależy od rodzaju ślubu, w którym bierzesz udział. Jeśli jest to ślub na plaży, gdzie będzie piasek, bose stopy i alkohol, to tak, dozwolone jest, by ubrać japonki. Ale nie pokazuj się w stroju kąpielowym. Sandały są w porządku, zwykłe dżinsy też są do przyjęcia.

Jeśli idziesz na bardziej formalny ślub, np. do kościoła, wtedy japonki i dżinsy nie są odpowiednie. Ładna para butów, w których możesz chodzić przez długi czas (wysokie obcasy są idealne na tę okazję) jest obowiązkowa dla panny młodej, jej druhen oraz reszty zaproszonych pań. Także pana młody oraz zaproszeni mężczyźni są zobowiązani do ubrania eleganckiego stroju oraz obuwia. Jeśli jest to ślub na świeżym powietrzu, ubierz się odpowiednio do pogody.

Jeśli przyjęcie odbywa się w Country Clubie lub innym eleganckim miejscu, zasady są nieco luźniejsze. Możesz założyć półformalne ubrania lub nawet dressy casual, jeśli zaproszenie na to pozwala (ale znowu żadnych dżinsów). Pamiętaj, że tylko dlatego, że w zaproszeniu jest napisane „strój koktajlowy” nie oznacza to, że wszystko jest dozwolone. Pamiętaj również, aby stonować swój strój, jeśli na uroczystości jest dużo cekinów lub jaskrawych kolorów. Więcej podobnych porad na stronie https://tiptors.pl/ .