Życie i Styl

Jak się przygotować na swój pierwszy tatuaż?

Jeśli myślisz o zrobieniu tatuażu, być może pierwszą rzeczą, która przychodzi Ci do głowy, jest: jak się do tego przygotować?

Zostaniesz poproszony o wypełnienie formularza, który zawrze Twoją historię medyczną i wszelkie alergie. Może również zostać pobrany odcisk palca na wypadek, gdyby twoje ciało odrzuciło atrament lub jeśli artysta będzie potrzebować dowodu w celu Twojej weryfikacji.

Tatuator wyjaśni Ci, jakiego rodzaju produktów do pielęgnacji po wykonaniu tatuażu należy używać i kiedy. Jeśli masz pytania dotyczące swojego zdrowia, zapytaj artystę.

Po wykonaniu tatuażu pamiętaj, aby śledzić, o której godzinie wyszedłeś z salonu i kiedy dotarłeś do domu. Powinieneś zachować spokój przez co najmniej 24 godziny. Do tego czasu nie myj tego miejsca oraz nie opalaj się dopóki tatuaż nie zagoi się całkowicie. Ważne, aby opatrunek był założony jak najdłużej – dzięki temu zarazki nie dostaną się do rany i będzie się ona szybciej goić. Dobrze jest chodzić, ale przez kilka dni po zrobieniu nowego tatuażu unikaj intensywnej aktywności, takiej jak bieganie czy korzystanie z maszyny eliptycznej. Staraj się również nie drapać ani nie pocierać swojego nowego tatuażu; może to spowodować podrażnienie i opóźnić gojenie.

Podobne informacje znajdziesz na stronie https://onluxury.pl/ .