Firmy

Gdzie znaleźć dobrego copywritera?

Jeśli szukasz copywritera, jednym z pierwszych pytań może być, gdzie mogę go znaleźć?

Istnieje wiele copywriterów i większość z nich jest całkiem dobrych w tym, co robią. Więc jak można powiedzieć, kto jest dobry, a kto jest zły?

Oto kilka szybkich wskazówek, które pomogą Ci znaleźć najlepszego pisarza do pracy:

  1. Zrozum, że bycie dobrym copywriterem to nie tylko pisanie świetnych słów, ale także zrozumienie marketingu. Najlepsi pisarze muszą wiedzieć o marketingu i sprzedaży tyle samo, ile muszą wiedzieć o języku.
  2. Poproś o próbki ich pracy i niech wyjaśnią, co i dlaczego zrobili. Nie wystarczy spojrzeć na słowa; musisz usłyszeć ich proces myślowy za słowami. Jeśli nie mogą wyjaśnić, dlaczego podjęli pewne decyzje, to nie rozumieją swojego rzemiosła bardzo dobrze.
  3. Zapytaj o referencje od innych firm lub osób, z którymi pracowali (i zadzwoń do tych referencji!). Jeśli są dobre, nie będą miały problemu z podaniem nazwisk i numerów, dzięki czemu można uzyskać poczucie, jak dobrze pracują z innymi.
  4. Nie bój się zadawać pytań! Zawsze powinieneś czuć się komfortowo rozmawiając z potencjalnym pisarzem. Więcej o nich i o copywritingu znajdziesz na stronie https://writtedly.pl/