Aktualności

Dlaczego warto postawić na prywatny ośrodek leczenia?

Leczenie uzależnień młodzieży odbywa się w specjalnych ośrodkach. Leczenie uzależnień młodzieży może się odbyć w ośrodku prywatnym, jak i także państwowym. Pierwsza opcja zdecydowanie jest opcją odpowiedniejszą. Przekonajmy się dlaczego….

Znacznie bardziej komfortowe warunki

Jak najbardziej, placówki niepaństwowe gwarantują nam najczęściej o wiele lepszy standard. Oferują osobom uzależnionym pokoje dwuosobowe czy też trzyosobowe. Można także liczyć na rodzinną oraz kameralną atmosferę. Mamy także dostęp do sanitarnych artykułów. Sala telewizyjna, sala terapeutyczna, kominek, Internet, biblioteka, suszarnia, pralnia, strzeżony parking, dostępna całodobowo kawa, herbata, woda mineralna, wyciszenie, relaks czy też udogodnienia dla niepełnosprawnych to tylko niektóre z udogodnień, na które mogą liczyć osoby uzależnione.

Oczywiście młodzież może także liczyć na innego rodzaju luksusy, na które niestety nie może liczyć w placówce państwowej. W takich warunkach komfortowych pacjent się będzie czuł dopieszczony oraz będzie się czuł o wiele bezpieczniej.

Co więcej prywatne ośrodki uzależnień zapewniają nam o wiele większą dostępność terapeutów, psychiatrów oraz także psychologów. Powodem jest znacznie mniejsza ilość pacjentów oraz większa ilość kadry zatrudnionej. Sama świadomość tego, że zawsze oraz z absolutnie każdym problemem iść można do specjalisty, przedyskutować wątpliwości daje nam poczucie znacznie większego komfortu oraz bezpieczeństwo. Pacjent, który jest pod szczególną opieką, na pewno będzie szybciej zdrowiał.

Prywatny ośrodek leczenia zapewnia znacznie mniejszą ilość osób w jednej sali. Zapewnia nam mniejsze pokoje oraz do tego większą przytulność. Daje do tego poczucie dyskrecji czy też zaspokajają potrzebę pozostania czasami ze swoimi myślami sam na sam.

Musimy także mieć na uwadze, że standardowy terapeutyczny proces wśród alkoholików oraz narkomanów zakłada takie metody terapii jak behawiorystyczne podejście, psychoterapię indywidualną, hipnoterapię oraz do tego psychoterapię grupową. Zazwyczaj się łączy te metody. Ośrodek odwykowy prywatny ma bardziej przemyślany oraz wyspecjalizowany program. Może to być chociażby program adresowany jedynie do młodzieży z behawioralnymi uzależnieniami, takimi jak pracoholizm czy też zakupoholizm.

Są także placówki, które stawiają na uzależnienia kobiece. Poza tym są ośrodki, które się koncentrują jedynie na indywidualnej terapii oraz są takie, które stawiają na grupową terapię, mityngi oraz warsztaty. Placówka prywatna ma również ideę przemyślaną, wokół której realizuje swój program. Na przykład może to być idea, że istotne jest samo uświadomienie sobie własnej sytuacji, ograniczeń, jak i także własnej choroby.

Prywatne ośrodki terapii uzależnień dla młodzieży również oferują nie tylko dopasowanie programu wypracowanego do konkretnej grupy, ale także do potrzeb indywidualnych pacjenta. Nie ma co się zastanawiać i stawiać właśnie na takie ośrodki prywatne.