Życie i Styl

Czy warto nauczyć się szyć?

Absolutnie warto nauczyć się szyć! To znaczy, nie powiedziałbym, że jest to konieczność, ale wiedza, jak to zrobić, może być super przydatna. Możesz dostosować ubrania i wyposażenie domu do swojego stylu, zaoszczędzisz pieniądze, ponieważ nie będziesz musiał kupować wszystkiego nowego przez cały czas, i będziesz w stanie naprawić rzeczy, które są zepsute.

 

Samouk czy zajęcia? Niektórzy ludzie biorą lekcje szycia w szkole (ja chodziłam, gdy byłam dzieckiem), niektórzy uczą się od swoich rodziców lub dziadków – ale jeśli nie jesteś bardzo przebiegły, lub jeśli nie masz kogoś w pobliżu, kto może cię dobrze nauczyć, jest mnóstwo dobrych książek na ten temat. Dość łatwo jest nauczyć się nawlekać maszynę do szycia i robić podstawowe szwy, ale w szyciu chodzi o coś więcej niż tylko o robienie prostych linii. Jeśli chcesz faktycznie pięknie wykończyć swoje projekty, aby nie wyglądały jak szwy Frankensteina (nie żeby było w tym coś złego), wymaga to praktyki. Tak jak w przypadku każdej innej umiejętności.

 

Jedną z rzeczy związanych z samodzielną nauką jest to, że nieuchronnie będziesz popełniać błędy po drodze – jest kilka rzeczy, które uszyłam, a które na początku były totalnym bałaganem. Ale chodzi o to, że każdy błąd jest okazją do rozwoju. Więcej na interiornews.pl