Biznes

Czy warto nagradzać wysiłek pracownika? – pomysły

Nagradzanie pracowników za ich wysiłki to świetny sposób na zachęcenie ich do wykonywania jak najlepszej pracy. Im większe sukcesy odnoszą pracownicy, tym lepiej wszyscy będą się czuli w swoim środowisku pracy, a to może przyczynić się do jeszcze większego wzrostu wydajności. 

Z drugiej strony, nagrody mogą być odbierane jako protekcjonalne lub manipulacyjne, dlatego ważne jest, aby upewnić się, że na nie zasłużono. Jeśli szukasz sposobów na nagrodzenie swoich pracowników bez wywoływania u nich poczucia, że są przekupywani, istnieje wiele sposobów na okazanie swojego uznania bez robienia komuś przykrości i wydawania dużej ilości pieniędzy.

Nagrody nie muszą być pieniężne: każdy kocha uznanie (i prawdopodobnie trochę pochwał od szefa). Nie potrzeba wiele czasu, aby przygotować prosty certyfikat z podziękowaniami dla pracowników za wszystko, co robią, a może to wiele dla nich znaczyć, gdy otrzymają oprawioną kopię na biurku. Są również inne prezenty – możesz również jasno określić, że każdy z nich kwalifikuje się do specjalnych premii przy pewnych kamieniach milowych na swojej drodze – jeśli ktoś ukończy zadanie wcześniej, możesz zaoferować mu 200zł ekstra jako wyraz wdzięczności i zachęty do kontynuowania silnego działania pod koniec projektu. Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie https://teamowi.pl/ .